قابل توجه متقاضیان پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد سال تحصیلی 99-1398 (97/10/16)

با توجه به همزمانی به روز رسانی سایت دانشگاه در روزهای پنجشنبه و جمعه 29 و 30 آذر‎ماه با آخرین فرصت ثبت نام پذیرش بدون آزمون (استعداد درخشان) كارشناسی ارشد سال 99-1398 و عدم امكان ثبت نام  متقاضیان، فرصت ثبت نام تا 5 دی‎ماه 1397 تمدید شد. 

ضروری است متقاضیان گرامی شرایط ثبت نام را با دقت مطالعه و پیش از ثبت‌نام از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل نمایند.
شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون آزمون (استعداد درخشان)  سال تحصیلی 99-1398
1. ورودی‎های کارشناسی نیمسال اول و دوم 1394 ورودی‎های کارشناسی نیمسال دوم  1393
2. حداکثر طی 8 نیمسال (ترم تابستانی محاسبه نمی شود)  فارغ التحصیل شوند.
3. پس از نیمسال ششم حداقل سه چهارم (75%) واحدهای درسی را گذرانده باشد.
4. تا پایان نیمسال ششم، سه چهارم از واحدهای کل دوره را گذرانده باشد  و جز پانزده  درصد برتر دانشجویان هم ورودی خود باشد.
5. چنانچه پانزده درصد برتر دانشجویان حائز شرایط این ماده به دلیل انصراف یا عدم تقاضا از تسهیلات مربوطه استفاده نکردند و ظرفیت پذیرش بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد رشته‎ای تکمیل نشد، در این صورت مجاز به جایگزینی صرفا 10 درصد بعدی صرفا از دانشجویان دانشگاه فردوسی با اولویت رتبه متقاضیان در آن رشته می‎باشد.
6. تنها دانشجویان کارشناسی پیوسته می‎توانند برای پذیرش بدون آزمون اقدام نمایند.
7. استفاده از تسهیلات بدون آزمون مختص دانشجویان ایرانی است.

تبصره1 دانشگاه می‎تواند متقاضیانی كه در 6 نیمسال فارغ التحصیل شوند را به شرط آنكه از لحاظ معدل جزو 15 درصد برتر  باشند، خارج از ظرفیت پذیرش نماید. ضروری است این دسته از متقاضیان كه در شش نیمسال فارغ التحصیل می‎شوند؛ گواهی رتبه و ریز نمرات تا پایان نیمسال چهارم و یا پنجم را ارسال نمایند. بدیهی است قبولی این گروه از متقاضیان پس از ارائه گواهی رتبه تا پایان ترم ششم به دفتر استعدادهای درخشان كه مطابق با مصوبه جدید باید در مقایسه با معدل دانشجویان هم رشته و غیر هم ورودی (ورودی سال قبل) جز 15 درصد برتر باشند، قطعی می‎گردد.  

تبصره2 در خصوص متقاضیان نیمسال دوم 1394 كه در نیمسال جاری ترم ششم خود را می‎گذرانند، ضروری است گواهی رتبه و ریز نمرات تا پایان نیمسال پنجم را ارسال نمایند. بدیهی است قبولی این گروه از متقاضیان پس از ارائه گواهی رتبه تا پایان ترم ششم به دفتر استعدادهای درخشان كه در مقایسه با معدل دانشجویان هم رشته و هم ورودی جز 15 درصد برتر باشند، قطعی می‎گردد. 

دریافت فرم گواهی رتبه
لینک ثبت نام

دریافت رشته‎های تحصیلی کارشناسی ارشد سال 99-1398

مدارک لازم برای ثبت نام در سامانه پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد
• اسکن عکس
• اسکن كارت ملی
• اسکن ریز نمرات تا پایان  نیمسال 6
• اسکن فرم گواهی رتبه (تا پایان نیمسال ششم) تایید شده توسط آموزش دانشگاه محل تحصیل
 پرداخت مبلغ ثبت نام از درگاه پرداخت الكترونیكی موجود در سامانه به شرح زیر:
70 هزار تومان بابت انتخاب یك رشته
80 هزار تومان بابت انتخاب دو رشته
90 هزار تومان بابت پرداخت سه رشته
• اطلاع از پست الکترونیک دو تن از اساتیدی كه با ایشان دروسی را گذرانده باشند جهت درج در سامانه ثبت نام  (توجه کنید که پست الکترونیک اساتید باید پست الکترونیک دانشگاهی با پسوند ac.ir باشد).

تذکرات مهم:
• مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر ثبت تام اینترنتی نکرده باشند بررسی نخواهد شد.
• در صورتی که متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری نماید و یا مدارک بارگذاری شده (اسکن شده) خوانا نباشد. درخواست وی بررسی نخواهد شد.
• دانشجو موظف است در صورت داشتن شرایط لازم، نسبت به  تکمیل دقیق فرم مطابق با مدارک بارگذاری شده اقدام نماید. در صورت عدم رعایت موارد فوق مسئولیت هر گونه اشکالی بر عهده دانشجو بوده و حق اعتراض ندارد.
• ارائه درخواست و دارا بودن شرایط، به هیچ عنوان به منزله پذیرش قطعی نمی‎باشد. بنابراین به داوطلبان توصیه می‎شود مراحل و پیش نیازهای آزمون عادی ورود به دوره کارشناسی ارشد را نیز رعایت نمایند.
• پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (سازمان سنجش آموزش کشور) خواهد بود.

دریافت فرم گواهی رتبه

لینک ثبت نام